SERIE559X
Drejeligt hjul, Ø 150 mm
Artikel nr.:4.YKL0.DUA0
GTIN / EAN: 4251984313389
CTN: 87169090
Beskrivelse:Dobbelt drejehjul, Kabinet af polyamid, drejeligt leje med præcisionskugleleje, farve: RAL 9002 - Grå hvid
Låseanordning med total- og retningslås, centralt styret
Hjul med kugleleje og TPU
Forbindelse via stilk Ø32x50mm skifteprofil vandret
Særlige funktioner: kan maskinvaskes i henhold til anbefalingerne fra AK-BWA Dobbelt drejehjul med total- og retningslås, centralt styret, stilk Ø32x50mm, hjul diameter: 150mm, belastningskapacitet: 200 kg, med TPU / 94 shore A 4 YKL0 DUA0 4#YKL0#DUA0 4YKL0DUA0 caster Nylon hjul ikke-mærkende dobbeltrolle bremse Hospitalssenge Medicinsk udstyr Operationsborde Plejehjemssenge Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPU |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 32 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 150 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 9002 - Grå hvid |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polyamid |
|---|
| Hjul hårdhed | 94 shore A |
|---|
| Hjulleje | Kugleleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål skruet |
|---|
| Offset (mm) | 52 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 133 |
|---|
| Design | Dobbelt drejehjul |
|---|
| Drejeleje | Enkeltrækket kugleleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 180 |
|---|
| Primære farve | RAL 9002 - Grå hvid |
|---|
| Husmateriale | Polyamid |
|---|
| Ledningsevne | Non-conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Vaskbar (AK-BWA guideline) |
|---|
| Vægt | 1,730 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Spindel til centrallås |
|---|
| Monteringsdimension | Stilk Ø32x50mm skifteprofil vandret |
|---|
| Bremse | |
|---|
| Låseanordning | Total- og retningslås |
|---|
| Centrallåsesystem | Centrallåsesystem |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 200 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 600 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12531 |
|---|
| ISO 22882 |
|---|