SERIE556
Drejeligt hjul, Ø 65 mm
Artikel nr.:3.RNY0.DGA0
GTIN / EAN: 4251984318773
CTN: 83022000
Beskrivelse:Dobbelt drejehjul, Kabinet af pom, drejeligt leje med glidleje, farve: RAL 7004 - Signalgrå
Låseanordning med belastningsafhængig bremse
Hjul med glidleje og TPU
Forbindelse via stilk Ø11x22mm
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger Dobbelt drejehjul med belastningsafhængig bremse, stilk Ø11x22mm, hjul diameter: 65mm, belastningskapacitet: 70 kg, med TPU / 94 shore A 3 RNY0 DGA0 3#RNY0#DGA0 3RNY0DGA0 caster Nylon hjul ikke-mærkende dobbeltrolle bremse Arbejds- og kontorstole Hospitals- og operationsudstyr Fabriksudstyr Kontor & laboratorium Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPU |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 14 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 65 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polyamid |
|---|
| Hjul hårdhed | 94 shore A |
|---|
| Hjulleje | Glidleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål nittet |
|---|
| Offset (mm) | 20 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 57 |
|---|
| Design | Dobbelt drejehjul |
|---|
| Drejeleje | Glidleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 79 |
|---|
| Primære farve | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Husmateriale | POM |
|---|
| Ledningsevne | Non-conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 183 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Stilk med friktionsring |
|---|
| Monteringsdimension | Stilk Ø11x22mm |
|---|
| Bremse | |
|---|
| Låseanordning | Belastningsafhængig bremse |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 70 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 210 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12529 |
|---|