SERIE320
Drejeligt hjul, Ø 75 mm
Artikel nr.:1.A1V0.E060
GTIN / EAN: 4251984300365
CTN: 83022000
Beskrivelse:Dobbelt drejehjul, Kabinet af stål (zinkbelagt), drejeligt leje med dobbelt kugleleje, farve: zinkbelagt
Hjul med kugleleje og TPE med gevindbeskyttelse
Forbindelse via skrue M12-24mm
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger Dobbelt drejehjul, skrue M12x24mm, hjul diameter: 75mm, belastningskapacitet: 90 kg, med TPE / 90 shore A 1 A1V0 E060 1#A1V0#E060 1A1V0E060 caster Stålhjul ikke-mærkende dobbeltrolle Kontor- og konferencemøbler Udstillingsdisplay Hospitals- og operationsudstyr Laboratorieudstyr Mobilt betjeningsmateriale Møbler Hyldevogne Transportudstyr Værkstedsvogne Fabriksudstyr Butiksindretning
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPE |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 23 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 75 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polypropylen |
|---|
| Hjul hårdhed | 90 shore A |
|---|
| Hjulleje | Kugleleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål skruet |
|---|
| Offset (mm) | 28 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 69 |
|---|
| Design | Dobbelt drejehjul |
|---|
| Drejeleje | Dobbeltrækket kugleleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 103 |
|---|
| Trådbeskytter | Med gevindbeskyttelse |
|---|
| Primære farve | zinkbelagt |
|---|
| Husmateriale | Stål (zinkbelagt) |
|---|
| Ledningsevne | Non-conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 560 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Skrue |
|---|
| Monteringsdimension | Skrue M12-24mm |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 90 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 270 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12530 |
|---|