SERIE320
Drejeligt hjul, Ø 75 mm
Artikel nr.:1.A1N0.E710
GTIN / EAN: 4251984300327
CTN: 83022000
Beskrivelse:Dobbelt drejehjul, Kabinet af stål (zinkbelagt), drejeligt leje med dobbelt kugleleje, farve: zinkbelagt
Hjul med glidleje og Polyamid
Forbindelse via bolthul M12mm
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger Dobbelt drejehjul, bolthul M12mm, hjul diameter: 75mm, belastningskapacitet: 90 kg, med Polyamid / 75 Shore D 1 A1N0 E710 1#A1N0#E710 1A1N0E710 caster Stålhjul ikke-mærkende dobbeltrolle Kontor- og konferencemøbler Udstillingsdisplay Hospitals- og operationsudstyr Laboratorieudstyr Mobilt betjeningsmateriale Møbler Hyldevogne Transportudstyr Værkstedsvogne Fabriksudstyr Butiksindretning
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | Polyamid |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 23 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 75 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 9011 - Grafitsort |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polyamid |
|---|
| Hjul hårdhed | 75 Shore D |
|---|
| Hjulleje | Glidleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål skruet |
|---|
| Offset (mm) | 28 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 69 |
|---|
| Design | Dobbelt drejehjul |
|---|
| Drejeleje | Dobbeltrækket kugleleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 100 |
|---|
| Primære farve | zinkbelagt |
|---|
| Husmateriale | Stål (zinkbelagt) |
|---|
| Ledningsevne | Non-conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 398 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Bolt hul |
|---|
| Monteringsdimension | Bolthul M12mm |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 90 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 270 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12530 |
|---|