SERIE840
Drejeligt hjul, Ø 100 mm
Artikel nr.:1.CA40.JKB0
GTIN / EAN: 4251984300617
CTN: 94029000
Beskrivelse:Enkelthjuls drejelige hjul, Kabinet af polyamid, drejeligt leje med dobbelt kugleleje, farve: RAL 7004 - Signalgrå
Hjul med glidleje og TPE
Forbindelse via bolthul M12mm
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger Enkelthjuls drejelige hjul, bolthul M12mm, hjul diameter: 100mm, belastningskapacitet: 90 kg, med TPE / 90 shore A 1 CA40 JKB0 1#CA40#JKB0 1CA40JKB0 caster Nylon hjul ikke-mærkende enkelt hjul Kontor- og konferencemøbler Udstillingsdisplay Hospitals- og operationsudstyr Laboratorieudstyr Medicinsk udstyr Mobilt betjeningsmateriale Møbler Plejehjemssenge Hyldevogne Serveringsvogne Bakkevogne Transportudstyr Værkstedsvogne Fabriksudstyr Kontor & laboratorium Storkøkken Butiksindretning Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPE |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 32 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 100 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polypropylen |
|---|
| Hjul hårdhed | 90 shore A |
|---|
| Hjulleje | Glidleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål nittet |
|---|
| Offset (mm) | 33 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 83 |
|---|
| Design | Enkelthjuls drejelige hjul |
|---|
| Drejeleje | Dobbeltrækket kugleleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 135 |
|---|
| Primære farve | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Husmateriale | Polyamid |
|---|
| Ledningsevne | Non-conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 451 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Bolt hul |
|---|
| Monteringsdimension | Bolthul M12mm |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 90 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 270 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12530 |
|---|