SERIE840
Drejeligt hjul, Ø 75 mm
Artikel nr.:1.CRC0.E040
GTIN / EAN: 4251984300983
CTN: 94029000
Beskrivelse:Enkelthjuls drejelige hjul, Kabinet af polyamid, drejeligt leje med glidleje, farve: RAL 7004 - Signalgrå
Hjul med kugleleje og TPE med gevindbeskyttelse
Forbindelse via spindel M10x15mm (umonteret)
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger, elektrisk ledende Enkelthjuls drejelige hjul, stilk M10x15mm, hjul diameter: 75mm, belastningskapacitet: 60 kg, med TPE / 90 shore A, Conductive 1 CRC0 E040 1#CRC0#E040 1CRC0E040 caster Nylon hjul ikke-mærkende enkelt hjul Kontor- og konferencemøbler Udstillingsdisplay Hospitals- og operationsudstyr Laboratorieudstyr Medicinsk udstyr Mobilt betjeningsmateriale Møbler Hyldevogne Serveringsvogne Bakkevogne Transportudstyr Fabriksudstyr Kontor & laboratorium Storkøkken Butiksindretning Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPE |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 23 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 75 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polypropylen |
|---|
| Hjul hårdhed | 90 shore A |
|---|
| Hjulleje | Kugleleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Rustfri nittet |
|---|
| Offset (mm) | 28 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 65 |
|---|
| Design | Enkelthjuls drejelige hjul |
|---|
| Drejeleje | Glidleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 111 |
|---|
| Trådbeskytter | Med gevindbeskyttelse |
|---|
| Primære farve | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Husmateriale | Polyamid |
|---|
| Ledningsevne | Conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 160 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Gevindbolt |
|---|
| Monteringsdimension | Spindel M10x15mm (umonteret) |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 60 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 180 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12530 |
|---|