SERIE330R
Drejeligt hjul, Ø 125 mm
Artikel nr.:1.LNS0.NBT0
GTIN / EAN: 4251984302598
CTN: 87169090
Beskrivelse:Enkelthjuls drejelige hjul, Kabinet af rustfrit stål, drejeligt leje med dobbelt kugleleje
Hjul med kugleleje og TPE med gevindbeskyttelse
Forbindelse via monteringsplade 77x67mm
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger, rustfri Enkelthjuls drejelige hjul, monteringsplade 77x67mm, hjul diameter: 125mm, belastningskapacitet: 100 kg, med TPE / 90 shore A 1 LNS0 NBT0 1#LNS0#NBT0 1LNS0NBT0 caster Hjul i rustfrit stål ikke-mærkende enkelt hjul Udstillingsdisplay Hospitals- og operationsudstyr Laboratorieudstyr Medicinsk udstyr Mobilt betjeningsmateriale Møbler Hyldevogne Serveringsvogne Bakkevogne Transportudstyr Værkstedsvogne Fabriksudstyr Storkøkken Butiksindretning Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPE |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 32 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 125 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polypropylen |
|---|
| Hjul hårdhed | 90 shore A |
|---|
| Hjulleje | Kugleleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Skrue i rustfrit stål |
|---|
| Offset (mm) | 40 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 103 |
|---|
| Design | Enkelthjuls drejelige hjul |
|---|
| Drejeleje | Dobbeltrækket kugleleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 158 |
|---|
| Trådbeskytter | Med gevindbeskyttelse |
|---|
| Husmateriale | Rustfrit stål |
|---|
| Ledningsevne | Non-conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Rustfri |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 616 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Monteringsplade |
|---|
| Monteringsdimension | Monteringsplade 77x67mm |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 100 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 300 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12530 |
|---|
| DIN EN 18867 |
|---|