SERIE336
Drejeligt hjul, Ø 150 mm
Artikel nr.:2.GME0.PKC0
GTIN / EAN: 4251984317790
CTN: 87169090
Beskrivelse:Enkelthjuls drejelige hjul, Kabinet af stål (zinkbelagt), drejeligt leje med dobbelt kugleleje, farve: zinkbelagt
Låseanordning med total lås
Hjul med kugleleje og TPU
Forbindelse via monteringsplade 90x70mm
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger, elektrisk ledende Enkelthjuls drejelige hjul med total lås, monteringsplade 90x70mm, hjul diameter: 150mm, belastningskapacitet: 110 kg, med TPU / 80 shore A, Conductive 2 GME0 PKC0 2#GME0#PKC0 2GME0PKC0 caster Stålhjul ikke-mærkende enkelt hjul bremse Udstillingsdisplay Hospitals- og operationsudstyr Medicinsk udstyr Mobilt betjeningsmateriale Møbler Hyldevogne Serveringsvogne Bakkevogne Transportudstyr Fabriksudstyr Storkøkken Butiksindretning Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPU |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 32 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 150 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polyamid |
|---|
| Hjul hårdhed | 80 shore A |
|---|
| Hjulleje | Kugleleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål skruet |
|---|
| Offset (mm) | 45 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 120 |
|---|
| Design | Enkelthjuls drejelige hjul |
|---|
| Drejeleje | Dobbeltrækket kugleleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 190 |
|---|
| Primære farve | zinkbelagt |
|---|
| Husmateriale | Stål (zinkbelagt) |
|---|
| Ledningsevne | Conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 1,075 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Monteringsplade |
|---|
| Monteringsdimension | Monteringsplade 90x70mm |
|---|
| Bremse | |
|---|
| Låseanordning | Total lås |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 110 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 330 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12530 |
|---|