SERIE842
Drejeligt hjul, Ø 125 mm
Artikel nr.:2.JRWA.NAB0
GTIN / EAN: 4251984306015
CTN: 94029000
Beskrivelse:Enkelthjuls drejelige hjul, Kabinet af polyamid, drejeligt leje med dobbelt kugleleje, farve: RAL 7004 - Signalgrå
Låseanordning med retningslås (RAL 9011 - Grafitsort)
Hjul med kugleleje og TPE med gevindbeskyttelse
Forbindelse via stilk Ø22x45mm
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger, elektrisk ledende Enkelthjuls drejelige hjul med retningslås, stilk Ø22x44mm, hjul diameter: 125mm, belastningskapacitet: 100 kg, med TPE / 90 shore A, Conductive 2 JRWA NAB0 2#JRWA#NAB0 2JRWANAB0 caster Nylon hjul ikke-mærkende enkelt hjul bremse Hospitals- og operationsudstyr Laboratorieudstyr Medicinsk udstyr Mobilt betjeningsmateriale Møbler Plejehjemssenge Hyldevogne Transportudstyr Værkstedsvogne Fabriksudstyr Kontor & laboratorium Storkøkken Butiksindretning Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPE |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 32 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 125 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polypropylen |
|---|
| Hjul hårdhed | 90 shore A |
|---|
| Hjulleje | Kugleleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål nittet |
|---|
| Offset (mm) | 40 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 133 |
|---|
| Design | Enkelthjuls drejelige hjul |
|---|
| Drejeleje | Dobbeltrækket kugleleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 161 |
|---|
| Trådbeskytter | Med gevindbeskyttelse |
|---|
| Primære farve | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Husmateriale | Polyamid |
|---|
| Ledningsevne | Conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 494 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Almindelig stilk med tværgående boring |
|---|
| Monteringsdimension | Stilk Ø22x45mm |
|---|
| Bremse | |
|---|
| Låseanordning | Retningslås |
|---|
| Farve på bremsepedal | RAL 9011 - Grafitsort |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 100 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 300 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12530 |
|---|