SERIE899W
Drejeligt hjul, Ø 150 mm
Artikel nr.:2.Z4Q1.NP11
GTIN / EAN: 4251984314935
CTN: 94029000
Beskrivelse:Enkelthjuls drejelige hjul, Kabinet af polyamid, drejeligt leje med præcisionskugleleje, farve: RAL 7024 - Grafitgrå
Låseanordning med total- og retningslås, centralt styret
Hjul med kugleleje og TPU
Forbindelse via stilk Ø28x95mm skifteprofil vandret
Særlige funktioner: kan maskinvaskes i henhold til anbefalingerne fra AK-BWA, elektrisk ledende Enkelthjuls drejelige hjul med total- og retningslås, centralt styret, stilk Ø28x95mm, hjul diameter: 150mm, belastningskapacitet: 160 kg, med TPU / 94 shore A, Conductive 2 Z4Q1 NP11 2#Z4Q1#NP11 2Z4Q1NP11 caster Nylon hjul ikke-mærkende enkelt hjul bremse Hospitalssenge Medicinsk udstyr Plejehjemssenge Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPU |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 36 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 150 |
|---|
| Dækfarve | RAL 7024 - Grafitgrå |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7024 - Grafitgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polyamid |
|---|
| Hjul hårdhed | 94 shore A |
|---|
| Hjulleje | Kugleleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål nittet |
|---|
| Offset (mm) | 40 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 115 |
|---|
| Design | Enkelthjuls drejelige hjul |
|---|
| Drejeleje | Enkeltrækket kugleleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 188 |
|---|
| Primære farve | RAL 7024 - Grafitgrå |
|---|
| Husmateriale | Polyamid |
|---|
| Ledningsevne | Conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Vaskbar (AK-BWA guideline) |
|---|
| Vægt | 1,170 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Spindel til centrallås |
|---|
| Monteringsdimension | Stilk Ø28x95mm skifteprofil vandret |
|---|
| Bremse | |
|---|
| Låseanordning | Total- og retningslås |
|---|
| Centrallåsesystem | Centrallåsesystem |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 160 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 480 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Zertifikate | TÜV SÜD overvåger |
|---|
| Standarder | DIN EN 12531 |
|---|
| ISO 22882 |
|---|