SERIE899W
Drejeligt hjul, Ø 200 mm
Artikel nr.:2.Z7N0.NQ10
GTIN / EAN: 4251984308842
CTN: 94029000
Beskrivelse:Enkelthjuls drejelige hjul, Kabinet af polyamid, drejeligt leje med præcisionskugleleje, farve: RAL 9002 - Grå hvid
Låseanordning med total- og retningslås, centralt styret
Hjul med kugleleje og TPU
Forbindelse via stilk Ø28x95mm skifteprofil lodret
Særlige funktioner: kan maskinvaskes i henhold til anbefalingerne fra AK-BWA, elektrisk ledende Enkelthjuls drejelige hjul med total- og retningslås, centralt styret, stilk Ø28x95mm, hjul diameter: 200mm, belastningskapacitet: 160 kg, med TPU / 94 shore A, Conductive 2 Z7N0 NQ10 2#Z7N0#NQ10 2Z7N0NQ10 caster Nylon hjul ikke-mærkende enkelt hjul bremse Hospitalssenge Medicinsk udstyr Plejehjemssenge Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPU |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 36 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 200 |
|---|
| Dækfarve | RAL 9002 - Grå hvid |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 9002 - Grå hvid |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polyamid |
|---|
| Hjul hårdhed | 94 shore A |
|---|
| Hjulleje | Kugleleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål nittet |
|---|
| Offset (mm) | 60 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 160 |
|---|
| Design | Enkelthjuls drejelige hjul |
|---|
| Drejeleje | Enkeltrækket kugleleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 233 |
|---|
| Primære farve | RAL 9002 - Grå hvid |
|---|
| Husmateriale | Polyamid |
|---|
| Ledningsevne | Conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Vaskbar (AK-BWA guideline) |
|---|
| Vægt | 1,452 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Spindel til centrallås |
|---|
| Monteringsdimension | Stilk Ø28x95mm skifteprofil lodret |
|---|
| Bremse | |
|---|
| Låseanordning | Total- og retningslås |
|---|
| Centrallåsesystem | Centrallåsesystem |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 160 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 480 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Zertifikate | TÜV SÜD overvåger |
|---|
| Standarder | DIN EN 12531 |
|---|
| ISO 22882 |
|---|