SERIE550
Drejeligt hjul, Ø 75 mm
Artikel nr.:3.S3A0.DLA0
GTIN / EAN: 4251984309450
CTN: 83022000
Beskrivelse:Dobbelt drejehjul, Kabinet af polyamid, drejeligt leje med glidleje, farve: RAL 7004 - Signalgrå
Hjul med glidleje og TPU
Forbindelse via monteringsplade 55x55mm
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger Dobbelt drejehjul, monteringsplade 55x55mm, hjul diameter: 75mm, belastningskapacitet: 70 kg, med TPU / 94 shore A 3 S3A0 DLA0 3#S3A0#DLA0 3S3A0DLA0 caster Nylon hjul ikke-mærkende dobbeltrolle Kontor- og konferencemøbler Udstillingsdisplay Hospitals- og operationsudstyr Laboratorieudstyr Medicinsk udstyr Mobilt betjeningsmateriale Møbler Hyldevogne Bakkevogne Transportudstyr Fabriksudstyr Kontor & laboratorium Butiksindretning Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPU |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 18 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 75 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polyamid |
|---|
| Hjul hårdhed | 94 shore A |
|---|
| Hjulleje | Glidleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål nittet |
|---|
| Offset (mm) | 23 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 67 |
|---|
| Design | Dobbelt drejehjul |
|---|
| Drejeleje | Glidleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 95 |
|---|
| Primære farve | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Husmateriale | Polyamid |
|---|
| Ledningsevne | Non-conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 290 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Monteringsplade |
|---|
| Monteringsdimension | Monteringsplade 55x55mm |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 70 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 210 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12530 |
|---|
| DIN EN 12528 |
|---|