SERIE551
Drejeligt hjul, Ø 100 mm
Artikel nr.:4.R4A0.DHA0
GTIN / EAN: 4251984310708
CTN: 83022000
Beskrivelse:Dobbelt drejehjul, Kabinet af polyamid, drejeligt leje med glidleje, farve: RAL 7004 - Signalgrå
Låseanordning med total lås (RAL 7024 - Grafitgrå)
Hjul med glidleje og TPU
Forbindelse via stilk M10x15mm
Særlige funktioner: Rengøring ved aftørring. Desinfektion mulig uden begrænsninger Dobbelt drejehjul med total lås, stilk M10x15mm, hjul diameter: 100mm, belastningskapacitet: 70 kg, med TPU / 80 shore A 4 R4A0 DHA0 4#R4A0#DHA0 4R4A0DHA0 caster Nylon hjul ikke-mærkende dobbeltrolle bremse Kontor- og konferencemøbler Udstillingsdisplay Hospitals- og operationsudstyr Laboratorieudstyr Medicinsk udstyr Mobilt betjeningsmateriale Møbler Hyldevogne Serveringsvogne Bakkevogne Transportudstyr Fabriksudstyr Kontor & laboratorium Storkøkken Medicinsk udstyr
| Hjul | |
|---|
| Hjul dæk | TPU |
|---|
| Hjulbredde (mm) | 20 |
|---|
| Hjul Ø (mm) | 100 |
|---|
| Farve på hjulnav/dæksel | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Materiale af hjulnav | Polyamid |
|---|
| Hjul hårdhed | 80 shore A |
|---|
| Hjulleje | Glidleje |
|---|
| Bremsehjul | |
|---|
| Hjulaksel | Stål nittet |
|---|
| Offset (mm) | 31 |
|---|
| Drejeradius (mm) | 105 |
|---|
| Design | Dobbelt drejehjul |
|---|
| Drejeleje | Glidleje |
|---|
| Monteringshøjde (mm) | 119 |
|---|
| Primære farve | RAL 7004 - Signalgrå |
|---|
| Husmateriale | Polyamid |
|---|
| Ledningsevne | Non-conductive |
|---|
| MRT-sikker | Ikke relevant ved MRI |
|---|
| Rustfast | Standard korrosionsbeskyttelse |
|---|
| Vaskbar | Rengøring med aftørringsdesinfektion |
|---|
| Vægt | 478 g |
|---|
| Montering | |
|---|
| Vedhæftet fil | Gevindbolt |
|---|
| Monteringsdimension | Stilk M10x15mm |
|---|
| Bremse | |
|---|
| Låseanordning | Total lås |
|---|
| Farve på bremsepedal | RAL 7024 - Grafitgrå |
|---|
| Belastning (dynamisk) | 70 kg |
|---|
| Belastning (statisk) | 210 kg |
|---|
| Temperaturområde | fra -10 °C til 40 °C |
|---|
| Overensstemmelse | RoHS, REACH |
|---|
| Standarder | DIN EN 12530 |
|---|
| DIN EN 12528 |
|---|